Torgeir Moseid i sogenemnda og forfattar Johnny Østreim har uttala seg i Setesdølen om arbeidet med bygdesoga sine neste bind. Band åtte og ni, som handlar om Bygland til Lauvdal, skulle eigentleg kome i 2025, men har blitt utsette. Dette skuldast vanskelege kjelder, særleg nyare materiale som er underlagd teieplikt. I tillegg gjer mange like namn i bygda identifiseringsarbeidet krevjande.
Kulturdelen til alle fire komande band er derimot ferdig, og band ti og elleve – om Longerak, Grendi og Neset – er venta å bli klare i løpet av året.
Målet er at alle fire banda skal vere ferdige og leverte innan utgangen av 2026. Østreim reknar med å vere ferdig med skrivinga i løpet av vinteren, før korrektur og trykking.
Det blir òg jobba med ei eiga bok om Byglandsfjord og Vassend, skrive av Reidar Larsen. Han er godt i gang og arbeider vidare med stoff om næring og kultur, utan fast tidsfrist.